warsztaty

Warsztaty i kursy ceramiki dla dorosłych

Program warsztatów i kursów lepienia w glinie oraz toczenia na kole garncarskim został opracowany tak, żeby nauczyć uczestników pracy z gliną od podstaw. Oprócz technik lepienia, uczymy jak szkliwić oraz wypalać prace.
Prowadzimy również warsztaty specjalistyczne poszerzające wiedzę o wypały alternatywne, różnorodne techniki zdobienia ceramiki a także warsztaty mozaiki.
Zajęcia prowadzone są w pracowni w Szczecinie oraz w pracowni na wsi na Pojezierzu Myśliborskim (około 60 km od Szczecina).

Eventy, spotkania integracyjne, urodziny dla dorosłych

Program zajęć z gliną dostosowany jest do Państwa oczekiwań, z reguły oparty jest o podstawowe założenie, jakim jest dobra zabawa dla uczestników spotkania. Nie jest wymagane żadne doświadczenie w pracy z gliną. Prace wykonane przez uczestników są wypalone w piecu ceramicznym.

Pikniki ceramiczne

Pikniki ceramiczne mogą być samodzielną imprezą lub atrakcją towarzyszącą innym wydarzeniom. Przyjeżdżamy do Państwa ze wszystkimi materiałami plastycznymi: gliną, narzędziami, biskwitami (wg uzgodnień) oraz kołem garncarskim. Całe rodziny świetnie bawią się spędzając wspólnie czas czy to przy lepieniu, czy malowaniu, czy próbując swoich sił przy toczeniu na kole garncarskim. Istnieje również możliwość budowy pieca plenerowego lub przeprowadzenia wypału widowiskową techniką raku.

Lekcje ceramiki

Grupy zorganizowane dzieci przedszkolnych i szkolnych zapraszamy na lekcje ceramiki: „Jak powstaje kubek?” oraz „Stettiner Ware – biała ceramika szczecińska – co to takiego?” lub też każda inna tematyka uzgodniona z Państwem. W programie zajęć: prezentacja technologii wytwarzania ceramiki (co to jest glina, próbki skał, masa lejna, szkliwo, biskwit), lepienie w glinie. Czas trwania ok. 1,5h . Zapewniamy
wszelkie materiały, prace wykonane przez uczestników zostają wypalone w piecu ceramicznym. Lekcje ceramiki przeprowadzamy u Państwa w placówce szkolnej, także w plenerze.

Konsultacje ceramiczne

Zapraszam na konsultacje i pomoc w zakładaniu własnej pracowni ceramiki.
Koszt: 150,00 zł/h (z dojazdem w Szczecinie).083/2018

 

OBEJRZYJ FOTOGRAFICZNE RELACJE Z NASZYCH PRZEDSIĘWZIĘĆ

NOC OGNIOWA

CERAMIKA SZCZECIŃSKA

WARSZTATY I PLENERY